Katagoria: Genetyczne wieści, opublikowano 5 lat temu.

Kod genetyczny programem komputerowym?


 

Ludzki kod genetyczny przypomina program komputerowy. Tak jak zwykły software zbudowany jest z konkretnych informacji umożliwiających jego działanie przy zastosowaniu odpowiedniego interfejsu tak i DNA jest rodzajem programu determinującego zachowanie białek w celu przetworzenia ich do postaci znanej nam, jako związki organiczne. To trochę tak jakby ktoś kiedyś napisał kody doskonalących się programów i puścił je w biologicznym komputerze pozwalając na ich ewolucję.

Ostatnio niektórzy naukowcy zaczynają sugerować, że nasz kod genetyczny zawiera zamaskowany komunikat. Gdyby udało się to odczytać to okazałoby się, że nie trzeba wysyłać czy odbierać sygnałów radiowych, aby potwierdzić ze stuprocentową pewnością, że inne cywilizacje rzeczywiście istnieją.

Ta stosunkowo nowa hipoteza została ostatnio zaproponowana przez dwóch naukowców, Władimira Szczerbaka z Narodowego Uniwersytetu Kazachstanu oraz Maksima Makukova z Instytutu Astrofizyki imienia Fesenkova. Są oni przekonani, że w naszym kodzie DNA znajduje się komunikat, który można odczytać. Koncepcja ta może być określona, jako biologiczne projekt SETI.

Naukowcy szczegółowo analizowali genom ludzki i zmapowali dokładnie kolejność występowania wiązań. Ujawniono wyraźną kolejność występowania nukleotydów i aminokwasów. Prosty i przejrzysty rodzaj kodu genetycznego, w którym informacja jest zapisywana w rodzaju języka symboli. Kod zawiera system dziesiętny i jego logiczne wariacje a nawet abstrakcyjne pojęcie takie jak zero.

Ten zoptymalizowany system jest według naukowców wynikiem logicznego myślenia i nieprzypadkowych szacunków. W wyniku analizy i obliczeń, naukowcy doszli do wniosku, że kod został napisany gdzieś daleko poza Układem Słonecznym wiele miliardów lat temu. A to z kolei argument za teorią panspermii, czyli hipotezy, że ​​życie zostało przywleczone na Ziemię z kosmosu.

Źródło
 

Klucz do DNA

Klucz do DNA

Odczytujemy jedynie fragmenty kodu, bardziej domyślając się – niż wiedząc, co jest pomiędzy poznanymi słowami. Brakuje nam klucza do zrozumienia języka DNA. Kiedy go znajdziemy, będziemy mogli odczytywać wiadomości, jakie mają dla nas geny.

Książka do kupienia w księgarni autorskiej

 

Podobne wpisy


Słowa kluczowe: , ,

Licznik: 846

1 komentarz

  1. Kompu znaczy liczyć. Wydaje się, że oprócz człowieka w sposób wirtualny żaden, organizm raczej nie liczy. Zatem, ów program zapewne istnieje ale z pewnością nie ma charakteru komputerowego. Wydaje się, bo kto może wiedzieć na pewno? Że ma jakąś kombinację symboli bo przesyła informację i pełni funkcje sterownicze. Ale jak słyszę o wirtualnych binarnych odniesieniach to tracę nadzieję na przytomność badaczy. Może ktoś pokombinuje na kostkach „lego” co one znaczyć mogą – rozszyfrujcie chociaż jedną informację???


 
Share This